در این نوشته از مجموعه بزرگ انتشارات و هدایای تبلیغاتی به تفصیل، سوال "مزایای پک های تبلیغاتی چیست؟" را پاسخ خواهیم داد.

تبلیغات یکی از جنبه‌های اصلی یک کسب و کار است و صرف هزینه و زمان برای آن از الزامات رشد برند به شمار می‌رود.

به طوری که هنری فورد، نویسنده، کارافرین و مخترع بزرگ می‌گوید: "هزینه نکردن برای تبلیغات با هدف صرف جویی در هزینه، مثل این است که برای صرفه جویی در زمان ساعتمان را متوقف کنیم!" اما نکته حائز اهمیت این است که چه نوع روش تبلیغاتی برای برند مفید و پربازده است؟

 امروزه با وجود جو رقابت سنگین بازار در حوزه‌های مختلف، خلق ارزش برای بازاریابی و جذب مخاطب دشوارتر شده است.

در این شرايط یکی از تاثیرگذارترین شیوه‌های تبلیغات، اهدا هدایای تبلیغاتی است که از نظر افراد مختلف خوشایند و ارزشمند باشد و با ایجاد خاطره مثبت، نام برند را ماندگار سازد.

هدایای تبلیغاتی نفیس برای نوروز در انواع هدیه شیک و خاص و به خصوص کاربردی، پیام تبلیغاتی هدفمند را به مخاطبان مهم برند یادآور می‌شوند و برای شناساندن بهتر برند، خدمات و محصولات آن بهترین شیوه تبلیغات هستند.

اما یکی از سوالات پر تکرار و دغدغه مدیران فروش و بازاریابی برای تبلیغات به روش خرید هدایای تبلیغاتی، انتخاب بین پک‌های هدیه (مثل ست هدایای چوبی، چرمی، صنایع دستی و..) و هدایای تک و شکیل (مانند فلش مموری، ساعت تبلیغاتی، سر رسید و...) است. مزایای پک های تبلیغاتی چیست و این ست‌ها چرا برای هدایای سازمانی کاربردی‌تر هستند؟

مزایای پک های تبلیغاتی چیست؟ + ارزش و اعتبار برند

هدایای تبلیغاتی و سازمانی طیف وسیعی از کالاها را در بر می‌گیرند. با وجود هدایای گرانقیمت، فوق العاده شیک و البته کاربردی که به صورت تک سفارشی سازی شده و به مخاطبان کسب و کارها اهدا می‌شوند.

 

 

چرا همچنان متخصصان ست هدیه تبلیغاتی را تاثیرگذارتر و کارامدتر می‌دانند؟ مگر مزایای پک های تبلیغاتی چیست؟

·        ارزشمند و چشمگیر

اولین مزیت انواع ست هدیه تبلیغاتی ارزش مادی و معنوی آن‌ها است. در ست‌های هدیه، هدایای مختلفی با ارزش معنوی و هنری در کنار هم قرار می‌گیرند و در همان لحظه نخست، احساس احترام و ارزش را به مخاطب هدیه القا می‌کنند.

به خصوص در مورد هدایای تبلیغاتی سازمانی این حس ارزش و اعتبار بسیار مهم و تاثیرگذار است و می‌تواند شروعی برای روابط تجاری گسترده و پرسود برند باشد.

·        تمایز با دیگر رقبا

ویلیام برنباخ، مدیر خلاق تبلیغات معتقد است که متفاوت نبودن در تبلیغات نوعی خودکشی کسب و کار است. پک‌های تبلیغاتی هدیه، امکان ایجاد تفاوت به بهترین نحو ممکن را در اختیار شما قرار می‌دهند.

وقتی هوشمندانه مخاطبان هدیه خود را بشناسید، آیتم‌های جذابی را برای ست هدیه ایشان سفارش دهید و هدایای خود را با اطلاعات اختصاصی برند مزین کنید، به خوبی از سایر رقبا پیشی می‌گیرید و در ذهن مشتریان ماندگار می‌شوید.

مزایای پک های تبلیغاتی چیست؟ + تنوع و تبلیغات گسترده

·        ایجاد تنوع و سازگاری با انواع سلایق

همانطور که تنوع در سطوح تبلیغات، از لازمه‌های بازدهی بالای تبلیغ است، آیتم‌های هدایای تبلیغاتی سازمانی نیز نیاز به تنوع دارند.

ست‌های هدیه به شما این امکان را می‌دهند که آیتم‌های متنوع و در عین حال شگفت انگیزی را در قالب یک پک به مشتریان خاص و مهمانان ویژه سازمانتان اهدا کنید.

با توجه به اینکه مخاطبان شما برای هدایای تبلیغاتی هیجان انگیز دیجیتالی یکی دو شخص نیستند، امکان تناسب صددرصدی هدایا با سلیقه ایشان وجود ندارد.

با قرار دادن اقلام متنوع در پک می‌توانید بهترین سازگاری هدیه با علایق افراد را ایجاد کرده و افراد تاثیرگذار در آینده برندتان را  راحت‌تر مجذوب خود کنید.

·        یادآوری گسترده‌تر پیام تبلیغاتی

تکرار یک پیام، شرط ماندگاری آن در ذهن مخاطب است. وقتی ست هدایایی با اقلام متنوع را به مشتریان خاص یا مدیران ارشد اهدا می‌کنید، آیتم‌های مختلفی چون ساعت، ماگ، سررسید، خودکار و... در ابعاد گوناگون زندگی ایشان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این به کار بردن وسایل باعث می‌شود نام و لوگو برندتان بیشتر و بیشتر مقابل دید مخاطب قرار گرفته و در ذهن ایشان حک شود. همچنین در این فرصت ممکن است افراد دیگری چشمشان به هدایای متنوع برند شما بیفتد و جذب برندتان شوند.

 

 

بهترین ست‌های هدیه تبلیغاتی

ست‌های هدیه تبلیغاتی تنوع بسیاری دارند. بیش از صدها ست هدیه اعم از ست‌های هدایای چوبی، هدایای صنایع دستی، ست‌های دیجیتال و الکترونیک، ست پذیرایی و خوشامدگویی، ست محصولات اداری و چرم و... با آیتم‌های جذاب و خلاقانه در شرکت هدایای تبلیغاتی ما به مشتریان گرامی و کسب و کارهای کوچک و بزرگ ایران زمین عرضه می‌گردند.

 اینکه در میان این میزان تنوع کدام ست را انتخاب کنید، اگرچه ممکن است پیچیده و دشوار به نظر برسد، اما با در نظر گرفتن پارامترهای مختلف، می‌توانید انتخاب آسان و سریعی داشته باشید.

در نظر گرفتن علایق و ارزش مخاطبان هدف هدیه، فرهنگ و اعتبار سازمان، بودجه شرکت برای تبلیغات و عواملی دیگر می‌تواند برای انتخاب بهترین پک‌های تبلیغاتی راهنماییتان کند.

 

سخن پایانی

شاید در نگاه اول تصور کنید اهدا هدایای تبلیغاتی و سازمانی راهی پرهزینه برای بازاریابی و جذب مشتری است، اما اگر با دید بازاریابی مدرن و تأثیرگذاری تبلیغات به مسئله نگاه کنید.

متوجه می‌شوید که این روش چه میزان بازدهی را در طولانی مدت برایتان به ارمغان می‌آورد.